Co je to chytrá domácnost?

Domov je místo, kde se chceme cítit v dobře a odpočinout si od všech starostí. Chytrý dům nebo byt nám jich dokáže ušetřit opravdu hodně. Správně nastavená inteligentní domácnost za vás vyřeší osvětlení, topení, větrání, zabezpečení a mnoho dalšího.

Ale pozor! Nepleťte si chytrou automatizaci s internetem věcí (IoT). Je v nich obrovský rozdíl.

5 důvodů, proč je automatizace domácností lepší než IoT

Abyste vybrali to správné řešení a vaše domácnost nebyla chytrá jen podle jména, ale doopravdy, projděte si následující rozdíly mezi Loxone a IoT (internet of things):

  1. Kompatibilita

    Koupíte a naistalujete si chytrý IoT termostat, reproduktor nebo kódový zámek, které budou fungovat na principu IoT. Prima. A co dál? Jsou všechny od stejného výrobce? Komunikují spolu navzájem? Ovládáte je v jediné aplikaci? Co až těch IoT vychytávek budete mít deset a víc?

    Chytrá automatizace Loxone garantuje vzájemnou kompatibilitu od samého počátku. Osvětlení, topení, bezpečnost a všechny další prvky jsou spolu perfektně propojeny a automaticky spolupracují.

  2. Podpora

    Jakou máte garanci, že se vám v případě problému nebo dotazů podaří sehnat kvalifikovanou podporu pro vaše IoT zařízení, a to i po letech?

    Loxone je na trhu už od roku 2009. Produkty jsou navrženy tak, aby byla zajištěna jejich trvalá podpora v oblasti hardwaru i softwaru. Váš chytrý domov tak bude fungovat doslova po desetiletí. Kdykoliv se máte kam obrátit s prosbou o radu či pomoc.

  3. Bezpečnost a spolehlivost

    Produkty Loxone nevyžadují připojení k internetu. Informace o tom, kdy jste nebo nejste doma, nebo co a kdy obvykle děláte jsou v naprostém bezpečí. Data o tom, jak to u vás funguje, nikam neuniknou.

    Dokáže toto garantovat i vaše IoT zařízení?

  4. Inteligence

    Loxone zařízená nejsou chytrá jen podle jména. Nepřizpůsobujete se vy, ale systém se přizpůsobuje vám. Onemocněli jste? Chytrý domov pozná, že je něco jinak a určitě vám nevypne topení jen proto, že je zrovna osm hodin ráno a tou dobou obvykle už býváte v práci a děti ve škole. Stejně tak vám v noci nerozsvítí světla naplno jen proto, že zaznamená, že jste z nějakého důvodu vstali.

    IoT si s takovými nestandardními situacemi poradí jen těžko. A víme, jak to v životě chodí, je plný komplikací. A když už přijdou, to poslední, co v tu chvíli chcete řešit, je změna nastavení „chytrých“ zařízení.

  5. Přizpůsobení

    IoT řešení jsou přednastavena a vyvinuta tak, aby vyhověla co nejvíce lidem. Existuje však nějaká průměrná domácnost?

    Velmi důležité jsou tak konzultace a plánování. Loxone vám umíme přizpůsobit na míru. Neexistuje jediný správný životní styl a my chytrý dům umíme nastavit přesně podle vašich potřeb.

Co je IoT

Internet věcí označuje zařízení, která lze na dálku ovládat pomocí internetu. IoT zařízení sbírají a vyhodnocují data pomocí bezdrátových senzorů. Získaná data se ukládají v cloudu. Zařízení mají vlastní software a můžete je mezi sebou propojovat jen bezdrátově (přes wifi síť) pomocí centrálního hubu.

Co je automatizace budov

Jde o ucelený systém zařízení, převážně propojených vodiči, která umí monitorovat a ovládat činnosti související s provozem jakékoliv budovy. Systém průběžně vyhodnocuje nasbíraná data. Aktivně se přizpůsobuje aktuální situaci, aniž by bylo nutné měnit nastavení. Nevyžaduje internet.

Rádi vám vše vysvětlíme a ukážeme blíže. Stačí, když zavoláte, napíšete nebo nám na sebe necháte kontakt.

Váš projekt

S projektem chytré domácnosti či firmy rádi pomůžeme i vám. Dejte nám o sobě vědět. Můžete připojit také popis Vašeho projektu či potřeby domácí automatizace.

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů. Více informací.

Vaše zpráva byla úspěšně odeslána. Spojíme se s Vámi, hned jak to bude možné.

Je nám líto, ale něco neproběhlo správně. Zkuste prosím stránku obnovit a vyplnit formulář znovu.

Před odesláním formuláře doplňte kontakt (e-mail nebo telefon). Děkujeme.