Energetický management

Úspory energií jsou tématem, které řeší každý majitel nemovitosti. Chytrá elektroinstalace se pro vás může stát vynikajícím pomocníkem, který náklady na energie sníží na minimum.

Díky tomu budete šetřit nejen svoji peněženku, ale aktivně uděláte něco i pro životní prostředí. A to se počítá.

Loxone pro vás může na úsporách za energie pracovat dvěma způsoby:

1. Energetický management

Pro všechny, kdo mají vlastní zdroj energie

Součástí mnoha domácností jsou dnes fotovoltaické panely. Loxone se umí postarat o to, aby bylo využití energie z tohoto zdroje maximálně efektivní.

Chytré řízení

Miniserver od Loxone řídí distribuci energie přesně tam, kde je to zrovna třeba, nebo podle priorit, které mu nastavíte. Je právě energie dostatek? Pojďme zapnout ohřev vody nebo filtraci u bazénu. Není třeba energii dodávat do sítě, když máte ve frontě hned několik úkonů, pro které vyrobenou elektřinu můžete zrovna využít.

Monitoring 24/7

O stavu výroby a spotřebě energie máte neustálý přehled. Systém Loxone v sobě totiž zahrnuje i chytrý elektroměr. Ten přesně pozná aktuální spotřebu energie a také úroveň její výroby. Všechna potřebná data o využití energií tak máte pod neustálou kontrolou.

Nebojte se přetížení

Pro svůj dům si nastavíte limity maximálního zatížení. Pokud by došlo k překročení povoleného výkonu, Loxone některé z méně důležitých prvků systému sám odpojí. Pořadí priorit mu samozřejmě určíte sami.

Elektromobilita

Loxone si poradí i s dobíjením elektromobilu. Díky propojení s chytrou elektroinstalací budete mít i tento proces plně pod kontrolou a snadno zkombinujete využití vlastní energie s výhodami nočního proudu (nízký tarif).

2. Optimalizace využití energií

Pro ty, co vlastní zdroj energie nemají

Energie na autopilota

Miniserver Loxone propojuje všechny technologie ve vašem domě do jednoho přehledného celku. Má tak neustále přehled o tom, jak zrovna jednotlivé složky pracují, a nikdy nebude nevhodně kombinovat například větrání s topením.

Kontrola na dálku

Stejně tak se vám nestane, že by topení jelo naprázdno celý den, jen proto, že jste je v ranním shonu zapomněli přenastavit. Tohle vše je součástí automatizace. A i kdyby se objevila nějaká nenadálá změna, vše snadno upravíte ve svém mobilu. Pomocí pár kliknutí.

Přehledné statistiky

V aplikaci Loxone také máte kdykoliv k dispozici statistiky o spotřebě energií. Okamžitě tak vidíte, kde a kdy je u vás doma spotřeba energie nejvyšší.

Automatický hlídač

Systém Loxone se zkrátka stane spolehlivým hlídačem všech potenciálních úspor. Nekonečné volání na děti, které zapomínají zhasnout nebo zapomínají zavřít okna, se definitivně stane minulostí.

Úspora energií získává na větší a větší naléhavosti. Rádi s vámi prodiskutujeme vaše představy a potřeby. Pojďme zjistit, jak může Loxone pomoci i vám!

Váš projekt

S projektem chytré domácnosti či firmy rádi pomůžeme i vám. Dejte nám o sobě vědět. Můžete připojit také popis Vašeho projektu či potřeby domácí automatizace.

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů. Více informací.

Vaše zpráva byla úspěšně odeslána. Spojíme se s Vámi, hned jak to bude možné.

Je nám líto, ale něco neproběhlo správně. Zkuste prosím stránku obnovit a vyplnit formulář znovu.

Před odesláním formuláře doplňte kontakt (e-mail nebo telefon). Děkujeme.